Działka dla zwierząt

Działka dla zwierząt Działka jest miejscem praktycznie do wszystkiego i dla wszystkich. Jeździmy na nią aby odpocząć , popracować a także zabieramy ze sobą zwierzyniec. Zwierzęta praktycznie są cały dzień na dworze i mogą wybiegać się do woli. Mam psa, sukę i świnkę morską. Mój zwierzyniec żyje w wielkiej przyjaźni. Psy pilnują świnki i nie pozwalają jej za bardzo latać po mieszkaniu. Najwięcej miejsca ma za meblami. Na działce świnka ma swoje przesuwane korytko aby korzystała ze świeżej trawy, ale jednocześnie nie uciekła do sąsiadów. Psy mimo wszystko pilnują ją i szturchają nosem. Chyba że zajęte są zabawą ze sobą. Biegają na wyścigi na zawołanie, przynoszą rzucane im patyki. Prześcigają się praktycznie we wszystkim. Suka jest stara, a pies młody. Jedno potrzebuje więcej odpoczynku, a drugie patrzy co by tu spsocić. Roznosi drewno po cały terenie, obgryza je, wykopuje kwiaty i zjada je. Suka jest przyzwyczajona do spacerów po lesie bez smyczy. Pies niestety jeszcze na to jest za młody. Po spędzonym weekendzie na działce poniedziałek jest spokojniejszy w domu. Psy muszą porządnie odpocząć.

Działkowanie

Działkowanie Posiadanie działki jest wspaniałe. Jest to azyl gdzie można uciec przed zgiełkiem miejskim, przed smrodem na ulicach. Jest to ucieczka przed życiem na wysokich obrotach w ciągu tygodnia, przed stresem. Z tym, że trzeba działkę lubić. Ja akurat do takich osób należę. Czekam na piątek po południu lub sobotę rano i już nas nie ma w Warszawie. Na działce czas płynie zupełnie inaczej. Zegar praktycznie jakby stanął. Dzień jest o wiele dłuższy, nikt się nie spieszy, nikt nikogo nie pogania. Powietrze też czuć inne. Wieczory są najprzyjemniejsze. W zależności od pory roku słychać rechot żab, brzęczenie chrabąszczy, zapach maciejki, gwiazdy na niebie. Nawet praca na działce jest zupełnie inna. Bardziej się zmęczymy fizycznie, ale tego nie odczuwamy tak. Za to nasz wysiłek nie idzie na marne bo w odpowiednim czasie działka nam się odwdzięczy w postaci kwitnienia kwiatów, upraw warzyw lub krzewów. Dwa dni spędzone na działce daje energię na cały następny tydzień pracy. Aż nie chce się wracać do weekendzie do domu.

Meble działkowe

Meble działkowe Działka to nie tylko praca. Po pracy należy się odpoczynek. Ale nie w domu tylko na świeżym powietrzu. Dobrze jest mieć zrobione miejsce na ognisko oraz na grilla. Oczywiście jeśli mamy takie wyznaczone miejsca to wkoło nich przydałby się stół oraz ławki zrobione z drewna. Przy biesiadowaniu większej ilości osób za pufy mogłyby służyć pniaki drzew. Można też pokusić się o małą altankę, która chroniła by przed deszczem. Latem po upałach bardzo przyjemne są deszczyki i wcale nie trzeba chować się przed nimi w domu. Wystarczy daszek altanki. Wymienione rzeczy są podstawowymi sprzętami na działce. Ale huśtawka jest niezbędnym sprzętem do odpoczynku. Można się pohuśtać, posiedzieć, poleżeć a nawet poopalać. Dawny sprzęt ogrodniczy plastikowy wypierany jest przez ręczną robotę sprzętów drewnianych. Dodatkowymi elementami do sprzętów ogrodniczych mogą być akcesoria ozdobne. Różnego rodzaju płotki, tyczki podtrzymujące kwiaty pnące, donice drewniane. Dla ozdoby można zrobić mini skansen ze sprzętu rolniczego wypierającego przez maszyny.

Prace działkowe

Prace działkowe Na działce można sprawdzić się w wielu pracach. Jest bardzo wiele do zrobienia. Jeśli przyjeżdża się tylko na weekendy to nie wiadomo w co najpierw ręce włożyć. Sprzątać w domu, czy wykonywać prace na zewnątrz. Po kilku pierwszych takich przyjazdach porządek pracy ustalił się sam. Najpierw po przyjeździe kiedy każdy jest pełen werwy i zapału wykonujemy najmniej przyjemne prace np. sianie, sadzenie, pielenie, okopywanie, naprawa rzeczy popsutych itp. Wszystkie te prace wykonywane w ziemi robimy na samym początku, aby później móc wykonywać lżejsze prace i w końcu odpoczywać. Z roku na rok gdy w działkę wkładamy swoją pracę działka nam się odwdzięcz i pięknieje. Dodatkowo można działkę upiększać wykonując różne ozdobne rzeczy. Kwiaty można sadzić w duże drewniane donice różnego rodzaju kształtu i porozstawiać po całej działce. Dla róż wykonujemy drabinki. Stanowią ozdobę i jednocześnie podporę do układania się kwiatów w bukiet. Tak, że nie tylko pracujemy w ziemi, ale i dla ziemi, żeby wyglądała piękniej.